środa, 2 marca 2016

Ubranka na jajka zamiast pisanekJest szaro buro i ponuro. Liczyłam na słoneczną pogodę i pierwsze oznaki wiosny. Już od dawna marzę aby wziąć dzieci na spacer bez grubych czapek, rękawiczek i szalików. Moje proste marzenia na razie pozostaną niespełnione. Za oknem zamiast słoneczka błoto pośniegowe, zamiast pierwszych oznak wiosny szaro i pada. (tak wiem wiem, jeszcze nie ma astronomicznej wiosny, ale pomarzyć każdy może)No i wisienka na torcie – zamiast z dziećmi na spacer, to wczoraj moją młodszą pociechę musiałam wpakować do samochodu i jechać do lekarza. Chociaż nie lubię jeździć samochodem, po raz kolejny cieszę się, że mam prawo jazdy i samochód, więc z chorym dzieckiem nie muszę iść do przychodni na nogach w taką pluchę.
Na szczęście mojego małego urwisa dopadło tylko przeziębienie i pomimo jego astmy, najprawdopodobniej szybko przejdzie bez dodatkowego bonusu w postaci zapalenia oskrzeli.
Ale tak czy inaczej przez chorobę dziecka jestem uziemiona. Jedyne co mogę to wyglądać przez okno i dziwić się, że za niewiele więcej niż 3 tygodnie będzie Wielkanoc.
Nie cierpię bezczynności, dlatego zanim zacznie się urwanie głowy przed przygotowaniami do świąt, postanowiłam pomyśleć o wystroju koszyczka ze święconką. Ponieważ od samego patrzenia na pogodę jest mi zimno, postanowiłam, że w tym roku jajka będą cieplutko ubrane. Zrobiłam ubranka – ocieplacze na jajka z postaciami za którymi szaleją dzieciaki, zarówno te młodsze jak i te trochę starsze i tak powstały


Minionek – synek był szczęśliwy

Angry Birds – znowu pisk radości mojego synka

Hello Kitty – coś dla mojej córeczki

No i obecnie wszędobylskie sowy, które są dosłownie wszędzie, więc dlaczego jajka miałby zostać od nich uchronione :)


wszystkie moje tworki razem, ale chyba to nie koniec, bo coś mi jeszcze chodzi po głowie Ubranka są wielokrotnego użytku więc mogą przydać się w przyszłości   ... a może je wypcham, pozaszywam i zrobię z nich "mini maskotki" albo breloczki.  
A może wy macie jakieś fajne pomysły na jakieś ciekawe ubranka na jajka? Podzielcie się swoimi pomysłami. Pozdrawiam cieplutko w te chłodne dni.

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Dziękuję. Nasz koszyczek ze święconką będzie wyglądał inaczej niż wszystkie inne :)

      Usuń